Tirksliu bendruomene

Susitikimas su Simona Crisafulli

2023_11_28_22.406267266_654586660167090_3041027559068760478_n.jpg

Susitikimas su Simona Crisafulli


Lapkričio 28 d., susitikome miestelio bibliotekoje su Simona Crisafulli, mūsų kraštiete, gyvenančia Sicilijoje. Paklausta, kaip ją pristatyti, atsakė: „-atlieku įvairių vaidmenų – esu socialinė tyrinėtoja, švietėja, verslininkė, tinklaraštininkė, socialinė aktyvistė“. Ir išties,  veiklų ji turi apsčiai. T.y. ir aktyvus bendravimas Italijos lietuvių bendruomenėje,  kartu su Lietuvos kultūros atašė Italijoje Laura Gabrielaityte-Kazulėniene, Lietuvos kultūros institutu ir Egle Narbutaite jai pavyko Italoje (miestelis, kuriame ji gyvena) įgyvendinti dviejų kultūrų – lietuviškosios ir itališkosios – jungtį simbolizuojantį #LabasItala piešinį ant sienos,  surengtas ketvirtasis Italijos lietuvių suvažiavimas. Simona sugalvojo ir kuruoja projektą –„Lietuvis pas lietuvį“, o kur dar paskaitos, tyrimai. Sunku net susekti kiek veiklų ji daro.

Buvo malonu paklausyti apie šias veiklas, apie itališkus niuansus,  taip pat apie mūsų bendruomenės galimybes bendradarbiauti su Italijos lietuvių bendruomenėmis, aptarėme ir dvigubos pilietybės klausimą. Simona gražia žemaičių kalba džiaugėsi mūsų miestelio aplinka, mokykla, ji aktyviai seka mūsų veiklą per socialinius tinklus.

Malonu matyti ir sutikti žmones, kurie savo veikla, gyvenimu įrodo, kad viskas priklauso tik nuo mūsų noro, mūsų idėjų, mūsų vizijų, mūsų pagalbos ir prisidėjimo, kad bendruomenė stiprėtų.